Petek Temizleme

Özellikle kış ayların da birçok insanın ısınmak için kullandığı petekler rutin bakım kontrollerinden geçmek zorundadır. Bakım yaptırılmasının temel nedeni kullanıldığı zaman yüksek kalitede ısı alabilmektir. Zamanla Peteklerin içerisinde bulunan kimyasalların çözülmesinden dolayı petekler rutin bakıma ihtiyaç duymaktadır. Kimyasal atıklardan oluşun bu birikintiler kalorifer peteklerinin kalitesine göre 1 ile 3 sene arasında de değişiklik göstermektedir. Oluşan bu atıklar tesisat sisteminin dolaşım hızını yavaşlatacağı için ısı derecesini ve iletkenliğini minimum seviyeye düşürmektedir. Tüketiciler arasından Petek Temizliği veya Petek Isıtmaması olarak adlandırılan bu durum kalorifer, petek ve tesisat içerisinde oluşan çamur ve katran olarak gözlemlene bilen kimyasalların katılaşma durumudur. Profesyonel bir Petek Temizliği işlemi yapılmış peteklerin ısıtması ve iletkenliği yüksek verimde olacağı deneyimler ile gözlemlenmiştir. Kalorifer ve Petekler zamanla temizlenmemesinden dolayı yüksek yakıt masraflarına neden olmaktadır. Petek ve su tesisatı içerinde bulunan kirlerden dolayı bulunduğunuz ortam ısınmadığı için istediğiniz verimi almakta kombilerin yüksek performansta çalışmasına neden olarak yüksek faturaya neden olur. Petekler Neden Kirlenmektedir? Kalorifer, petekler ve tesisatların iç kısımlarında oluşan bakteriler oluşmaktadır. Bu bakterileri zamanla katı kimyasal atıklar haline gelmektedir. Bu hak dilinde çamur ve tortu olarak da adlandırılmaktadır.Oluşan bu birikintiler yüzünden petek ısıtmamaktadır ve ısı iletilmesi noktasında ciddi azalmalara neden olmaktadır. Petek vanaları ve kombiye giden su tesisatı bağlantıları bu tortulardan dolayı tüm sistemi tıkayacağı gibi kombiye de ciddi zararlar vere bilmektedir. Petek temizliği hem yüksek verimli ısı yalıtımı hem cihazların tam verimli çalışa bilmesi için çok önemlidir. Özetle, çeşitli kimyasal atıklardan dolayı oluşan tıkanıklıklar petek ve kalorifer içerisinde dolaşan sıvı akışını etkilediği için fazlaca kirlenmektedir. Bu kirlenmeye bağlı olarak ısı iletilmesini engelleyerek peteklerinizin ve performansını minimum ölçüde düşürür. Bu aşamadan sonra ise Petek Temizliği veya Petek Isınmaması olarak da bilinen servis hizmeti satın almaktır. Bera Tesisat gelişen teknoloji sayesinde kullanılan yüksek performanslı cihazları ile yaşamış olduğunuz petek problemini ortadan kaldıra bilmektedir. İstanbul Avrupa yakası ve İstanbul Anadolu yakında hizmet veren Bera Tesisat 7/24 hizmet ve değerlendirme talep edebilirsiniz.
.

İstanbul Petek Temizleme

Hem evlerimizde hem de işyerlerimizde özellikle de kış aylarında sürekli olarak kullandığımız peteklerin de belli bir temizliğe ihtiyacı vardır. İnsanlar petekleri kış aylarında açarlar sadece ısınmak için kullanırlar ve kapatırlar. Aslında bu oldukça yanlış bir davranış biçimidir. Peteklerin de belli bir zaman aralığında temizliğe bakıma ihtiyacı vardır. Bazı insanlar petek temizleme konusuna pek olumlu bakmasa da gerçeği değiştirmeyecektir. Petek temizleme işlemleri sayesinde sizlerde aradaki farkı kolaylıkla anlayabilirsiniz. İstanbul petek temizleme konusunda ise oldukça başarılıdır. Petek temizleme aslında her sene düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizleme sayesinde birçok avantajınız olacaktır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir;

1-En önemli avantajlardan birincisi enerji tasarrufudur. Petek temizleme işlemini düzenli bir şekilde yaptırdığınız takdirde enerjiden de tasarruf edebilirsiniz.

2-Petek temizleme sayesinde peteklerinizin çürümesini aşınmasını da engelleyebilirsiniz.

3-Temiz bir petek her zaman daha çabuk ısınır. Böylelikle peteklerinizin ısınması için uzun bir süre beklemezsiniz.

4-Petek temizleme işlemi sayesinde herhangi bir kötü kokuya da maruz kalmazsınız. Uzun süre petek temizleme işlemi yapılmayan petekler belli bir süre sonra kokuya da yol açabilir. Gördüğünüz gibi kış aylarının vazgeçilmesi olan peteklerin temizliği sayesinde birçok avantaj da yakalamanız mümkündür. Bu avantajların en önemlisi ise enerji tasarrufudur. Petek temizliğini asla ertelemeyin. Aksi takdirde daha da büyük sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.